Naprawy plandek samochodowych i wszystkich innych

Naprawy i remonty plandek realizujemy głównie na miejscu w naszym zakładzie z uwagi na warunki bezpieczeństwa oraz możliwości techniczne.

Lokalizacja

Jesteśmy doskonale usytuowani, w pobliżu skrzyżowania autostrad A4 i A8, na pierwszym zjeździe z autostrady A8 (Wrocław Zachód, kierunek Wrocław Oporów). Duży plac manewrowy z łatwym wjazdem czyni że jesteśmy „na wyciągnięcie ręki”.

Jak jesteśmy czynni?

Służymy w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
Wykonujemy naprawy w trybie ekspresowym. Warto jednak upewnić się czy mamy możliwości przyjęcia naprawy i zapowiedzieć się pod nr te 71 791 77 71 lub 609 149 611
Naprawy wyjazdowe świadczymy tylko w warunkach koniecznych i szczególnych.

Poradnik

Jak samodzielnie naprawić plandekę w kilku krokach?

  1. W pierwszym kroku należy oczyścić plandekę. Jeśli plandeka jest mocno zabrudzona zalecamy najpierw umycie wodą z detergentem.
  2. Po wysuszeniu należy okleić taśmą lakierniczą miejsce odtłuszczenia. Najbardziej skutecznym środkiem do odtłuszczenia jest aceton.
  3. Po przemyciu miejsca naprawy należy je usztywnić np. deską.
  4. Następnie przykładamy łatkę i zgrzewarką z dyszą o odpowiednim kształcie przygrzewamy ją.
  5. Gotowe.

Wygląda prosto. Jednak jak szybko zorganizować czyściwo, aceton, łatkę a tym bardziej zgrzewarkę? Zgrzewanie też niby proste, a jednak …. wymaga pewnej umiejętności. Można łatwo „przedobrzyć” przytrzymując zbyt długo zgrzewarkę i wypalić dziurę w plandece, można zgrzać zbyt słabo i podczas jazdy łatka może sfrunąć. Kłopot gotowy. Zalany towar, koszty, etc.
Pewnym ratunkiem mogą być łatki samoprzylepne. Nie zwalnia nas to jednak z etapu umycia i odtłuszczenia plandeki. Dobrze jest przyklejać łatkę samoprzylepną na usztywnionej plandece. Lepiej dociśniemy, lepiej złapie klej.
Ale i ten sposób nie jest pozbawiony wad. Jest to rozwiązania doraźne. Po powrocie z trasy należy koniecznie taką łatkę samoprzylepną usunąć razem z klejem i naprawić plandekę metodą zgrzewania. A dlaczego? Klej pod wpływem słońca gęstnieje i po kilku tygodniach bardzo trudno go usunąć. Jeśli zbyt długo taka łatka zostanie na plandece, klej na tyle stwardnie, łatka zacznie się kurczyć i może odpaść. Pomijając fakt że estetykę, wraca problem nieszczelności plandeki i kłopotów z tym związanych. Tego typu napraw nie akceptuje również wiele firm obsługiwanych przez transport.

Wiele akcesoriów można zamontować samemu przy użyciu wiertarki, wkrętarki, szlifierki lub przy użyciu innych prostych narzędzi. Problemem trudnym do ominięcia może być jednak instalacja niektórych akcesoriów do plandeki, do montażu których trzeba użyć specjalistycznych narzędzi. Stąd więc czasami wizyta u plandekarza zdaje się być konieczna.